Ve Allah`tan bağışlanma dile. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (Nisa-106)

 • DOLAR
  6,0710
  %0,07
 • EURO
  6,5568
  %0,09
 • ALTIN
  312,65
  %-0,02
 • BIST
  7,8942
  %0,08
Kadınlar İş Stresinden Nasıl Kurtulur?

Kadınlar İş Stresinden Nasıl Kurtulur?

Çalışma hayatında yer alan tüm kadınların kimi zaman karşılaşabildikleri ve günlerini kabusa çeviren stresle başa çıkmanın yollarını bilmeniz başarıyı da yanında getirecektir.

 

İşyerinde stresle başa çıkmanın yolları yapılması gereken bazı uygulamalarla sizin kabus dolu günlerinizi geride bırakmanızı sağlayacak püf noktalarını içermektedir. Günümüzde şirketler arasında rekabetin hızlanması çalışanların üzerine ilave yükler getirmekle birlikte yönetici veya sıradan çalışan olmanız fark etmeden bu durum her yeni gün mücadeleye yelken açmanızı gerektirmektedir. İş hayatında başarının yolunun stresle mücadeleden galip çıkabilmekte olduğunu ifade eden uzmanlar ruhsal, zihinsel ve fiziksel açıdan sizin en büyük düşmanınızı yenmenizi sağlamaya çalışmaktadırlar. Çalışma hayatında strese maruz kalan insanlar genelde kendilerine verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışan mükemmeliyetçi kişilikler olmakla birlikte farklı endişelerde bu sorunla karşılaşmanızı sağlayabilmektedir. Geçim sıkıntısı, ailevi sorunlar, trafik, zamana karşı yarış hepsi hayatın içinde stres yaratabilecek unsurlar olarak karşımıza çıkarken birde iş yerindeki sorunlar sizi zorlayabilir.

 

İşyerinde stresle baş etmek için izlemeniz gereken yollar arasında en etkilisi bu sorunun neden kaynaklandığını bulmanız ve mümkün ise bu durumu ortadan kaldırmanız olacaktır. İş yerinde sizin dışınızda gelişen zorunluluklar bu durumu ortadan kaldırmanıza yetmiyorsa mutlaka üstlerinize konuyu samimiyetle açıklamanız ikinci adım olarak etkili olabilir. Hayatınızın yaklaşık üçte birlik hatta bazen daha fazlasını geçirdiğiniz çalışma hayatında ailenizden çok birlikte olduğunuz mesai arkadaşlarınızla iyi anlaşmanız ve sorunlarınızı çözmekte karşılıklı yardımlaşmanız size fayda sağlayacaktır. İş arkadaşlarınızla birlikte çözümler üretebilmeniz ve onlarında sorunlarına yardımcı olabildiğinizi görmeniz özgüvenin yanında size strese karşı verdiğiniz mücadelede zafer kazandıracaktır.

 

Çalışan kadınların sıklıkla yaptıkları ve strese neden olan etkenler arasında yer alan eve iş götürme veya iş atmosferinden kurtulamama alışkanlığından acilen vazgeçmeniz ailenizle birlikte olduğunuza sorunlarınızı unutmanız size çok iyi gelecektir. İş hayatını giydiğiniz bir giysiniz gibi düşünün, eve adım attığınızda bu kıyafeti çıkartmanız gerektiğini bilin ve bunu hayat felsefesi olarak benimseyin. Çalışan kadınların en büyük sorunlarından biri olan kendilerine vakit ayıramamaları zamanla stresi ve psikolojik sorunları beraberinde getireceğinden size tavsiyemiz yapmaktan hoşlandığınız aktiviteler için kendinize zaman ayırmanız olacaktır. Temiz havada yapacağınız kısa yürüyüşlerin dahi size ne kadar iyi geldiğini hemen hissetmeniz mümkün olacaktır. Bu yöntemleri uygulamanıza rağmen stresle mücadelede başarılı olamadıysanız işyerinizi değiştirmeniz çok akılcı bir yöntem olabilir.

 Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM