Evi ve Eşyaları Temizlerken Hidrojen Peroksit Kullanın

Evi ve Eşyaları Temizlerken Hidrojen Peroksit Kullanın

Evi ve Eşyaları Temizlerken Hidrojen Peroksit Kullanın

 

Eşyalarınızı temizlerken temizlik dolabınızda mutlaka bulunması gereken maddelerden biri şişe formunda kullanacağınız hidrojen peroksit maddesidir. Küçük kesikler ve yaralanmaları iyileştirmekten başka Bahçeli evlerinizdeki bitkilerin performansını arttırma yeteneği ve evinizdeki eşyaları ve çamaşırları temizleme yeteneği sayesinde hidrojen peroksit sterilizasyon amacıyla kullanılabilir. Koyu kahverengi şişede gelen hidrojen peroksit sıcaklığa ve ışığa uzun süre maruz kalırsa suya dönüşür ayrışması zararlı değildir. Bu nedenle bir ay içinde, suya dönüşmeden mutlaka kullanılması gerekir. 

 

Makyaj Malzemelerinizi Hidrojen Peroksit ile Temizleyin

 

2 mol hidrojen ve 2 mol oksijen atomlarından meydana gelen hidrojen peroksit manikür aletlerini pedikür aletlerini sterilize etmek için en kullanışlı ve temiz sıvı olarak kullanılabilir. Kirpik kıvırıcı kullandığınızda üzerindeki bakteriler virüsler gözlerimize zarar verebileceği için kirpik kıvırıcıyı sürekli temiz tutmamız gerekir. Bunun için hidrojen peroksit sıvısına daldırmanız, üzerindeki bütün mikroplar öldürecektir ikinci olarak diş fırçalarını ve ağız koruyucu eşyalarınızı hidrojen peroksit ile dezenfekte edebilirsiniz. Her birini kullanmadan önce hidrojen peroksit bulunan sıvıya daldırdıktan sonra su ile durulayın böyle kullanın. Eğer hidrojen peroksiti yanlışlıkla yutarsanız kusma karın ağrısı ortaya çıkacaktır. Bu yüzden dikkatli olun

 

Ayak Kokusunu da Yok Ediyor

 

 Ayaklarınız sürekli kokuyorsa hidrojen peroksit size önerilebilecek en iyi dezenfekte sudur. Bir leğen  ılık suya yarım çay bardağı hidrojen peroksit ekleyerek ayaklarınızı bu suyun içine daldırın. Böylece ayak nasırları yumuşatacak mikroplar ve mantarlar yok olacaktır.  El ve ayak tırnakları istediğiniz kadar beyaz değilse hidrojen peroksit kullanarak bunları beyazlaştırabilirsiniz.  Ek olarak mutfakta kullandığınız mutfak süngerlerini dezenfekte etmek için yarı yarıya hidrojen peroksit ve su karışım çözeltisini kullanabilirsiniz. Ahşap ve plastik eşyalarınızı dezenfekte etmek ve bakterilerden korumak için tek yararlı sıvı hidrojen peroksit olacaktır.

 

Buzdolabı Temizliğinde Hidrojen Peroksit

 

 Haftada bir buzdolabını komple boşaltıp temizlediğinizde bundan sonra bakterileri öldüren hidrojen peroksitle temizliği bitirebilirsiniz. Haftalık olarak yaptığınız fayans ve Karo temizleme işleminde mantarları öldürmenin en iyi yolu olan hidrojen peroksit sıvısını kullanmaktır bunu kabartma tozu ile birlikte iyice fayansların üzerine yaymak suretiyle ve 20 dakika bekletmek suretiyle tertemiz banyo ve mutfak fayanslarına yeniden kavuşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?