Kapat

Apple İphone 11 Pro Max Telefon İncelemesi

Anasayfa
Teknoloji Apple İphone 11 Pro Max Telefon İncelemesi

Apple İphone 11 Pro Max Telefon İncelemesi

Apple İphone 11 Pro Max modeli Apple firmasının ürettiği en son telefon modellerinden biridir. Açıklanan fiyatı 2.442 dolar ve en güçlü  A-13 biyonik işlemciyi taşıyor. 6.5 inç Süper Retina ekranı XDR özelliktedir, işlemcisi 8 çekirdeklidir. Cihazın temel versiyonu 64 GB dahili alana sahip, bir üst versiyonu 128 GB dahili alana sahiptir. İstenirse 512 GB alanlı olanı da satıl alabilirsiniz.

Apple İphone 11 Pro Max Teknik Özellikleri

Apple İphone 11 Pro Max arka kısımda 3 adet kamera barındırıyor ve kameralar, 12+12+12 MP çözünürlüktedir.  Ön kısımda da 12 MP kamera bulunmaktadır.  Yüz tanıma sensörü çok hızlı çalışan bu cihaz, Bluetooth 5.0 kablosuz data iletimi sağlayan protokolü destekliyor. LTE desteği ve IP-68 sertifikası ile su çamur toz duman geçirmeyen bir kasası mevcut. Dolayısıyla dış fiziksel olumsuzluklardan tamamen uzaktır.  Cihazda öne çıkan bir diğer özellik, Animoji ve kablosuz şarj özellikleridir.  3.500 mAH batarya ile beslenen Apple İphone 11 Pro Max toplamda 226 gram ağırlığa sahiptir.  Gece yeşili, uzay grisi, altın rengi ve gümüş rengi kasalarla sunulan bu cihazda görüntüleme yeteneği 2668 x 1245 pikseldir.

Kameraları Neden 12 MP?Apple İphone 11 Pro Max telefonda kullanılan kameraların çözünürlükleri neden 12 MP diye merak edenler olabilir. Öyle ya! Telefona 2.442 dolar para ödeyenlerin bu soruyu sorması gerekiyor. Fakat Apple bu kameraları seçerken, kendine has yazılımlar da kullanıyor. Mesela True Tone Flaş özelliği var, 4K kayıt yapabilme becerisi var.  Telefoto ve 2X zoom yapabilme becerisi var. Hatta 10 X digital Zoom yapabilme yeteneği de var. Kameraların çözünürlükleri, tek başına bir kriter olarak ele alınmamalı, çünkü bu kameraların arka planında A-13 biyonik işlemci var. Ayrıca gelişmiş Bokeh ve derinlik kontrolleri de mevcut.  Piyasada 48 MP 104 MP çözünürlükte birçok telefon var. Ancak buna aldanmamak gerekiyor çünkü işlemci ve GPU grafik işlemci de önemli bir fark yaratabilir.

İlginizi Çekebilir!  Ucuz Yollu Akıllı Bileklik Xiaomi mi Band 2: İnceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir