Ve Allah`tan bağışlanma dile. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (Nisa-106)

 • DOLAR
  6,0710
  %0,07
 • EURO
  6,5568
  %0,09
 • ALTIN
  312,65
  %-0,02
 • BIST
  7,8942
  %0,08
Kadınlarda Selülitleri Yok Etmenin Yolları

Kadınlarda Selülitleri Yok Etmenin Yolları

Bütün orta yaşlı kadınlarda selülit problemi vardır, bu selülitler doğal olarak ortaya çıkarlar. Çirkin bir görüntüleri vardır. Ancak selülitleri ortadan kaldırmak kolaydır. Bunun için birkaç basit yöntem var. Bu makalede kadınlarda selülit önleme üzerine bazı bilgiler vereceğiz.  Selülitler bacaklarda ve kalçada portakal kabuğu yüzeyi gibi girintili -çıkıntılı bir yüzey oluştururlar. Bunları pürüzsüzleştirmenin kolay yolu her gün belli saatlerde onar dakika masaj yapmaktır. Bunun için masaj cihazları var ancak bu yağ hücrelerini dağıtmak için başka yollar da var; mesela düzenli koşu uzun vadede selülitleri önler. Spor iştahı da normale çeker. Böylece sağlıksız yiyecekler tüketmezsiniz.

 

Koşu Ya da Yürüyüş Selülitleri Azaltır

 

Koşu zor geliyorsa günde 40 dakika yürümeyi deneyin. Yürümek de selülitleri önlemek için bir yoldur. İdeal olan uygulama her gün 40 dakika yürümektir. Kafein, yağları sınırlar, selülit ise yağlardan oluşur o halde kahve ve şekersiz çaydaki yağ yakıcı moleküllerden yararlanabilirsiniz.  Çin tıbbının bilgeliğinden istifade edebilirsiniz, vantuz ile kan dolaşımı canlandırılarak, gereksiz yağ moleküllerinin oluşması engellenebilir. Kiraz sapları ve vişne saplarını kullanarak demleyeceğiniz bir bitki çayı vücudunuzun detoksifikasyonuna yardım edecektir. Fazla suyu almanın doğal bir yoludur. Bunun için aktarlardan, 6 ay raf ömrünü geçmeyen kiraz saplarını-vişne saplarını isteyin.

 

Bitkisel Yağlar Yardımcı olabilir

 

Ardıç yağı ve rezene tohumu yağı ile selülit olan bölgeleri masaj yoluyla rahatlatmak, selülitleri yok edecektir. Çünkü bu yağlar, yağ hücrelerini -selülitleri çözme etkisine sahiptir. Her hafta düzenli olarak bilen biri tarafından bir yağ masajı yapıldığında 2-3 ay içinde selülit olan bölgeleri masaj yoluyla ovarsanız selülitler gidecek ve kaybolacaklar. Beslenme de selülit oluşmasını etkiler, kötü beslenen kadınlarda yağ birikimi hızlı olur. Çok aşırı karbonhidrat alan kadınlarda daha fazla selülit vardır. O nedenle fazla yağlardan kurtulmak için, önce karbonhidratları azaltmanızı öneriyoruz, ağırlıklı olarak protein [ et, süt , yumurta yoğurt peynir, balık vs] gibi kaynaklardan beslenmek gerekir.  Bu uzun bir süreçte selülit olan bölgeleri pürüzsüz hale getirecektir.  Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM