Ya Rabbi, Receb ve Şabanı bizler için mübarek kıl ve bizi Ramazana eriştir. (Hadis-i Şerif)

 • DOLAR
  6,1413
  %0,45
 • EURO
  6,6822
  %0,67
 • ALTIN
  326,00
  %-0,06
 • BIST
  7,9860
  %1,02
Hızlı Kilo Vermenin 6 Yolu

Hızlı Kilo Vermenin 6 Yolu

Hızlı kilo verdiren bu yollar, takviyeler için bilimsel bir kanıt olmamasına rağmen bazı kullanıcılarda işe yaradığı için biz de bu makalede, hızlı kilo vermenin 6 yolunu sizler için derledik. Bununla beraber, bilimin desteklediği hızlı kilo verme yönetimi üzerinde etkisi olan bazı stratejiler bulunmaktadır. Bu stratejiler arasında klasik olarak bilinen, egzersiz yapmak, kalori alımını azaltmak, aralıklı aç kalmak ve karbonhidrat tüketimini azaltmak da vardır.

 

Aralıklarla Aç Kalmak

 

Bin yıllardır uzak doğu ustaları aç kalmanın insan ömrünü uzattığını ve onu fazla kilolardan koruyup formda tuttuğunu, bilimsel araştırma olmadan söylediler ve hala da söylüyorlar.  Aralıklarla aç kalmak için önce bünyeyi alıştırmak gerekiyor. Önce bir öğün tamamen kesilir. Sonra günde tek öğün ile 1 hafta idare edilir. En son aşamada vücut buna alıştıktan sonra bir gün yenir diğer gün yemek yenmez.  Bu çok zor bir metottur ama bilimsel olarak da en az 7 saat aç kalmanın bile, vücutta birikmeye hazırlanan yağ moleküllerinin hızla harcandığı saptanmıştır. Bu süre 14 saate çıktığında 2 kat daha fazla yağ molekülü harcanır. 21 saate çıkarıldığında ise 3 kat fazla yağ molekülü harcanmakta, vücut kendi kendini onarmak için bol bol zaman bulmaktadır. Organlar tam anlamı ile dinlenmektedir.

 

Diyet Ve Egzersiz Yapın Kilo Verin

 

Eğer kişi kilo vermek isterse her gün yediğine ve içtiğine dikkat ederek cimri davranmalıdır. Her fazla lokma, yağ anlamına gelecektir. Bu nedenle en iyi öneri mideyi dinlemek ve karın doyar doymaz hemen sofradan kalkabilmektir. Çok az yiyerek çok sağlıklı olabilirsiniz. Çok fazla yiyerek ömrünüzü ve organlarınızı tüketirsiniz. Egzersiz yapmadan da kilo verebilirsiniz ama az yemek şart. Siz istediğiniz kadar egzersiz yapın, alınan kalorileri kısmazsanız hiçbir işe yaramayacaktır.

 

Lokmalarınızı Sayın

 

Dikkatli bir şekilde yemek yemek demek organik sağlıklı besinleri seçebilmek ve zamanında ama az yemek yemek demektir.  Yediğiniz lokmalarınızı saymanız yararınıza olacaktır. Özellikle de kilo vermek istiyorsanız. Bunun için bazı alışkanlıklarınızı değiştirin, önce abur cuburları kesin. TV bilgisayar karşısında bir şeyler atıştırmayın zira vücudun bu şeylere ihtiyacı yoktur.  Sadece zihinsel bir tatmin ve oyalanma faydası karşılığında, sağlığınızı kaybedebilirsiniz. Günümüzde sağlıklı olarak kalabilmek bu kadar zor iken, hastanelerin ve doktorların hizmetlerin durumu ortada iken, buralara hiç düşmemek için elinizden geleni yapmaya çalışın.  Geri alınması en zor şey, sağlıktır.  Bir hastalığınız olduğunda hastalarla dolu ortamlarda kalmanız gerekir. Enfeksiyon kapma olasılığınız yükselir. Yaşam konforunuz kaybolur. Bir daha sağlığınızı geri alıp almayacağınız belli değildir ve komik olanı da, bir hastalığa yakalandıktan sonra çok çetin bir diyet programına gönüllü olarak katılmayı kabul etmenizdir. O halde, bu sıkıntılara girmeden, sıkı bir diyet programına katılın! Bunu felaket gelmeden kabul etmeniz daha yararlı olmaz mı?

 

Kahvaltıda Protein Tüketmek

 

Protein tüketmek, insanların daha tok hissetmesine yardımcı olmak için iştah hormonlarını düzenler. Sabahları karbonhidrat yerine ( obezler için ) protein tüketimi daha yararlıdır.  Çünkü vücudumuzun bir besin harcama önceliği vardır, önce karbonhidratları harcar ve bunlar vücutta kalmayınca, bu kez yağları yakmaya başlar, henüz proteinlere dokunmaz. Yağlar tamamen bittikten sonra, proteinlere gözünü diker ve onları harcamaya başlar. Siz sabah kahvaltıda, protein aldığınızda vücut bunların yerine, kalan karbonhidratları yakmaya çalışır.  Her sabah, ekmeksiz ve yağsız olarak tavuk göğüs yiyerek 30 günde 5 kg vermeniz mümkündür.  Hiçbir spor yapmadan bu kiloları verebilirsiniz ancak öğle ve akşam yemeklerinde de aynı şekilde başka protein kaynakları tüketirseniz, vereceğiniz kilolar ayda 10 üzerinde olabilir.

 

Şeker Ve Karbonhidratları Kesmek

 

Bu büyük bir sıkıntıdır çünkü şeker bir uyuşturucu gibi hayatımızı ele geçirmiştir. Onunla mutlu hissediyoruz. O olmadan hayatın tadı yok gibi geliyor ama bu bir yanılsamadır.  Eğer sadece şekeri keserseniz, 1 ayda garanti 5 kg verebilirsiniz. İkinci ayda da 5 kg ve bu böyle sürer gider. Ta ki istediğiniz kiloya gelinceye kadar. Şekere ihtiyacınız yok, o sadece GI indeksi yüksek olan ve bu nedenle çabuk doyuran ve çabuk acıktıran bir madde…

 

Lifli Yiyecekleri Tüketme

 

Yiyeceklerin ince bağırsakta sindirilmesinin en iyi yolu bol bol lifli besin tüketmektir. Siyah ekmek, kepek ekmeği, yulaf, sebzeler ve meyveler bol bol lif içerirler. Fındık da bol bol lif içerir.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM