Ve Allah`tan bağışlanma dile. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (Nisa-106)

 • DOLAR
  6,0683
  %0,02
 • EURO
  6,5515
  %0,01
 • ALTIN
  312,75
  %0,01
 • BIST
  7,8913
  %0,37
Hızlı Kilo Vermenin 5 Püf Noktası

Hızlı Kilo Vermenin 5 Püf Noktası

Aslında irade gücü ile verilebilen fazla kiloları hızlı bir şekilde vermenin daha kolay yolları da var: Bu makalede göstereceğimiz yolları izleyerek hızlı kilo verebilirsiniz.

Bugüne kadar bilinen en etkili yöntem egzersiz ve diyet programlarını uygulamaktır. Kilo vermenin en kesin yolu alınan ve verilen enerjiyi hesaplayarak alınan enerjiyi azaltmak ve verilen enerji arttırmaktır. Böylece vücut harcama yaparken depo edilmiş olan yağları yakmaya başlar. Çünkü vücudun yağ yakma mekanizması öncelikli olarak Karbonhidratları yakarak çalışır. Eğer vücutta karbonhidrat bulamazsa yağlara yönelir ve yağları hızla yakmaya başlar vücutta yağlar tamamen tükenince bu kez proteinleri yakmaya başlar. Proteinlerin yakılması vücut için en tehlikeli işlemdir, yağların azalmaya başladığını gördüğünüzde ve kilolarınızı vererek ideal kiloya ulaştığınızda durumu fark ettiğiniz anda protein harcamalarının önüne geçmek için karbonhidratça zengin beslenmeniz gerekir.

 

Kilo Vermek Zor Değildir

 

Kilo vermenin en kolay yolu bugüne kadar size kilo aldıran diyet programının değiştirilmesi ve yeni bir diyet programına geçirilmesidir. Her besin grubundan doğru miktarda yiyecek alırsanız hem sağlıklı olursunuz hem de hızlıca kilo vermeniz önü açılır. Egzersiz yeterince kilo vermenin ikinci ayağını oluşturur. Egzersiz, vücudumuzun metabolizmasını hızlandırır. Kan dolaşımını arttırır. Sindirim sistemini düzenler Bu nedenle kilo vermenin en iyi yollarından birisi sağlıklı bir şekilde kilo verdiren egzersizleri yapmaktır.

Ama öte yandan çok egzersiz yapıp daha fazla yemek yerseniz hiçbir şekilde kilo veremezsiniz. Aşırı egzersiz yaparak az yemek yerseniz bu sefer enerjiniz tükenir, egzersizde yapamayacak hale gelirsiniz. Tüm bunların dengeli bir şekilde yapılması gerekiyor. Demek ki egzersiz sağlıklı kilo vermenin en önemli ayağını oluşturur, diyet programına değiştirmek ikinci püf noktasıdır, 3. püf noktası ise bol bol su içmelidir. Kalbiniz en değerli organımızdır, kalbiniz sekteye uğrarsa ölüm kaçınılmaz olur.  Bu nedenle Yapacağınız bütün egzersizler ve beslenme programları kalbinizin sağlığını 1. planda tutacak şekilde ayarlanmalıdır. Bu bakımdan Öncelikle sağlık durumunuzu ele alarak kalbinizin ne durumda olduğunu ortaya çıkarmanız gerekir.

 

İradenize Sahip Çıkın

 

 Bir diğer önemli püf noktası arzulara kapılmamak, yemek yeme isteğini bastıracak iradeyi göstermektir. Bunu başaramadığınızda ne yaparsanız yapın kilo veremezsiniz. Bu nedenle iştahınızı kontrol altına almak için size önerimiz bitkisel iştah kesici kürler uygulamak ya da 8 saat boyunca size açlık hissettirmeyecek ilaç kullanımı olacaktır. Özellikle bu tür kilolu insanlarda şeker / gizli şeker de ortaya çıktığı için, en etkili iştah kesici ilaçlardan biri olan Galvus Met 50 Mg 60 film tablet kullanılabilir. (Doktorunuza veya Eczacınıza ilaç hakkında danışmayı unutmayınız) Bu ilaç iştahınızı 8 saat boyunca kesecektir. Şekerden kaynaklanan ani açlıkları ve titremeyi önler. Moraliniz yüksek bir şekilde egzersiz yapabileceksiniz.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM