Başımız sağolsun, hepimize geçmiş olsun. Dualarımız kardeşlerimizle #Elazığ

Paramanya Oyun İncelemesi

Paramanya Oyun İncelemesi

Paramanya Oyun İncelemesi

 

Telefonların gelişmesi ve mobil cihazların donanım gücünün arttırılması ile beraber cebimizde taşıdığımız bu küçük cihazlar için her gün farklı farklı kaliteli oyunlar, piyasaya oyuncuların oynaması için sunuluyor. Benimde uzun süredir severek oynadığım para göz bir yönetime sahip olmayan çok oyunculu paramanya oyununu size anlatacağım. Oyunu kısaca anlatmak gerekirse hepimizin zamanında en az bir kere oynadığı ve çok sevdiği monopoly oyununun benzeri bir emlak simülasyonu. Lakin bu oyunu farklı kılan ise oyun içinde bulunan haritalar, aksesuarlar ve kartlardır.

Her oyuncunun çeşitli faktörlere bağlı kalarak kazandığı karakter kartı, oyun aksesuarı, oyun zarları var. Bunların seviyeleri ve özellikleri var. Ne kadar nadir bulunan bir karaktere sahipseniz ve aksesuarlarınızın özelliği iyi ise oyunda bir adım daha şanslı oluyorsunuz. Ayrıca kazandığınız aksesuarları karakter kartınıza uygun olarak iyi kombin edebilmek sizi oldukça güçlü bir konuma getirebilir.

 

KARAKTER KARTLARI

 

Oyun içerisinde kazandıktan sonra kullanabileceğiniz 15’den fazla karakter kartı bulunmaktadır. Her bir karakterin kendine özgü özelliği bulunmaktadır. Örneğin Öğretmen Kıvanç adlı karakter kartı kullandığınız zaman her başlangıç noktasından geçişte size ait mülklerden biri 4 kat kira değeri kazanıyor. Ayrıca kendi mülkünüze gittiğinizde 4 kare soldan 4 kare sağdan mıknatıs gücü sayesinde kim varsa çekebiliyorsunuz. Düşünün ortalama olarak bir mülkün kirası 5 – 10 m arası değişiyor 3 kere başlangıçtan geçince o mülkün değeri 100m gibi paraya yaklaşırken rakipleriniz ortalama olarak 7 10 m arası bir parayla oynuyor. Tek seferde iflas ettirme şansına sahip oluyorsunuz. Tabii bu durumdan kurtulmanızı sağlayan aksesuarlar ve kartlarda var. Bunları da oyunu oynayarak öğreneceksiniz.

Karakter kartları için 6 seviye mevcuttur. En düşük seviye C sınıfı kartlardır. En yüksek kartlar ise S+ kartlardır. S+ kartlarda ise karakterlerin Kara ve Altın serileri çok daha güçlü oluyor. Oyuna başladığınız zaman size zaten S+ bir kart veriliyor. Böylece yükselmek için bekleme süresi gibi bir derdiniz olmuyor. S+ seviye bir kart sahibi olduğunuz zaman o karta C, B, A, A+, S seviye kartları basarak 30 level yükseltebilirsiniz.

 

AKSESUARLAR

 

Oyunun kaderini belirleyen en önemli şey aksesuarlardır. Bu aksesuarlar karakterinize çeşitli özellikler kazandırarak sizi diğer oyuncuların önüne geçirmeye yarar. Yüzlerce çeşit özelliğin olduğu aksesuarlarda en iyi karakter – aksesuar kombinini belirlemek için oyun rehberi kullanmak yararınıza olacaktı. S+ karakter kartı olan birisi 4 tane aksesuar takabilir. 4 aksesuar takabilen kişi S+ sınıf aksesuar takıyorsa S+ aksesuarlara tek özgü olan eşsiz yeteneklerin de sahibi olur böylece 8 özellik ile oyuna başlar. Aksesuarlarda en düşük seviye B sınıfı aksesuarlardır. En yüksek seviye ise S+ aksesuarlardır. Bütün sınıflarda aksesuarlar +7 seviyesine kadar yükseltilebilmektedir. S+ ve S sınıfı hariç tüm aksesuar sınıflarında iki tane +7 aksesuarın birleştirilmesi ile rastgele bir üst sınıf aksesuar elde edilebilir.

 

ZARLAR

 

Oyun içerisinde zar atabilmek çok önemli. Çünkü oyun esnasında göstergeye göre attığınız her zar sonucu göstergedeki gibi olmuyor. Bu nedenle özellikleri olan bir aksesuar ile oynamak doğru hamleleri yapmak için oldukça önemlidir. Eğer sizde üst seviye zarlardan biri ile oynuyorsanız emin olun rakiplerinize göre oldukça şanslısınız demektir. İyi bildiğiniz bir haritada özellikleri kullanabilmek için doğru zarı atmak size bir anda yüksek paralar kazandırabilir. Zarlar alındığı zaman 1. seviyede olur. En fazla 10. seviyeye kadar geliştirilebilir. 10 seviyeye gelen zarlar bir de görsel – sesli efekt kazanırlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?