Ya Rabbi, Receb ve Şabanı bizler için mübarek kıl ve bizi Ramazana eriştir. (Hadis-i Şerif)

 • DOLAR
  6,1446
  %0,51
 • EURO
  6,6869
  %0,74
 • ALTIN
  323,68
  %-0,77
 • BIST
  7,9888
  %1,06
Call Of Duty Modern Warfare 2020

Call Of Duty Modern Warfare 2020

Call Of Duty Modern Warfare Hikayesi

 

Son derece çarpıcı görsel kalitesi ve ses kalitesi ile bilinen Call of Duty Modern savaş oyunu, sizi acımasız bir mücadele macerasına sürüklüyor. Oyunun başlangıcında M4A1 saldırı tüfeğiniz var ve bu tüfekle modern savaşa giriş yapıyorsunuz. Oyunun yapımcıları 2019 yılında çıkardıkları bu oyunu yeniden yapılandırdıklarını ifade etmişti. Senaryoda güncel terör olayları ele alınıyor. ABD ve Rusya ve bu oyunun merkezinde olacak. Bu oyunda yüksek kalite grafikler göz alıcı… Daha oyunun başlangıcında bu kalite göze çarpıyor. Oyun başlarken teröristlerin savunma videosu açılıyor ve teröristler konuşmaya başlıyorlar.

Wolf adı verilen bir terörist karakter, yaşamak için acımasızca öldürmeye devam edeceklerini anlatıyor. Hemen arkasından 24 saat öncesi bir olay ekrana geliyor. Verdansk şehri üzerinde uçan bir helikopter göreceksiniz. Gece ve hava oldukça sisli… Helikopter, teröristlerin olduğu bölgeye askerleri gizlice indirecek. Bu askerlerden biri de sizsiniz.  Operasyon odasında askerlerin saldırı ile ilgili izleyecekleri strateji konuşuluyor.  Bu arada helikopterin Rus askerlerine saldırmaması emri de özellikle veriliyor. Karanlık bir ormana helikopterden inen askerlerden biri de siz olacaksınız.  24 ekim 2020 tarihinde senaryoya göre bu operasyon gerçekleştiriliyor. Siz Alex olarak bu gruba komuta ediyorsunuz. Helikopterden indikten sonra ormanda ilerleyip düşman üssüne sızacaksınız. Elinizde mükemmel bir silah var. Sessizce ormanda ilerliyorsunuz. Her taraftan ölüm tehlikesi pusu kurmuş ve sizi içine doğru çekiyor. 

Ormanda biraz ilerledikten sonra üniformasız 2 silahlı adamla karşılaşıyorsunuz. Rus olmadıklarını anladığınızda onları öldürmeniz serbest. Onlarla diyalog kurup ortaya çıkmalarını sağladıktan sonra ateş ediyorsunuz ve onlar ölüyor. Sonrasında ise bombalayacağınız üsse varıyorsunuz. Dürbünle orayı iyice izliyor ve Rus asker olup olmadığını kontrol ediyorsunuz. Şimdi de hava saldırısı için koordinat veriyorsunuz ve saldırı başlıyor. Silahlarınız son teknoloji ürünü ve asker arkadaşlarınızla kimyasal silah teslimatını önlemek gibi bir göreviniz var.  Bu üste birim birim ve oda oda gezerek, gizemli kapıları aralayıp size açılan ateş hattında ilerliyorsunuz. Her adımda bir grup düşman el bombaları ve silahlarla size saldırıyorlar.  Gerçek bir savaş alanı efekti. Görüntü teknolojisini bu oyunla epey zorlamışlar. Bu ana kadar üretilen en iyi Call Of Duty serisi…

 

Call Of Duty 2020 Nefes Kesici Senaryo ve Görsel Efektler

 

 Sonunda kimyasal silahların olduğu üsse varıyorsunuz ve kamyona yüklü olan bu silahları üsten çıkarmaya çalışıyorsunuz. Araç konvoyunuza çıkışta bir saldırı oluyor ve birçok kayıp veriyorsunuz. Üsten çıkardığınız kimyasal silahla dolu olan kamyon da sizden çalınıyor. Sonunda üs ile irtibata geçiyorsunuz ve sizi kurtarmalarını istiyorsunuz.  Lakin alışılageldik ABD film senaryolarındaki, askerleri kurtarmama alışkanlığı burada da devreye giriyor. Rambo filmlerini izleyenler bilirler.  Bir görev için düşman bölgesine gönderilen Rambo görevi bitirdiğinde onu kurtarmıyorlar. Aynısı bu oyunda sizin de başınıza gelecek. Üste bu konuda tartışmalar çıkacak. Göreviniz tamamlanmadı. Kimyasal silahlar, sizden çalındı.  Siz bu halde iken video Londra’da kaptan Price’nin bir mücadelesine odaklanıyor. Oyunun başında teröristler Londra’da bir saldırı düzenlemek üzereydiler. İşte oyun oradan devam ediyor. Kaptan Price ve Call Of Duty keskin nişancı ekibi iş başındalar. 

Oyunun başında siz ve askerleriniz, kimyasal silahları alıp imha etmek üzere görev almıştınız. Ama teröristler bu kimyasalları ele geçirdi ve şimdi onlarla çetin bir savaşa doğru ilerliyorsunuz.  Şehrin ortasında beyaz minibüste ilerleyen teröristleri imha etme göreviniz var.  Başınızda kaptan Price ve keskin nişancı teğmen Kyle var. Fakat beyaz minibüsü şehrin ortasında patlatan ve yüzlerce sivili öldüren teröristlerle atış serbest modunda sağa sola ateş ederek bir kaçını imha ediyorsunuz. Metroya inerek yarısı sivil yarısı terörist olan kalabalığın içinde ilerleyerek, düşmanları temizlemek sizin göreviniz. Buraya kadar anlattıklarımız, birinci bölüm içeriğiydi. Her bölümü nefes kesici maceralarla dolu olan Call Of Duty Modern Warfare 2020 oyunu sizi gerçek dünyadan ayırıp başka bir dünyaya taşıyacak kapasiteye sahip bir oyun olarak zevkle oynanabilir. Öldürecek bolca teröristin yanında, iyi bir bilgisayar donanımı ve öldürecek bol bol zamanınız da olmalı…

Call Of Duty 2020 Oyun Donanım Gereksinimleri Önce 64 –bit Windows 10 platformu  gerekiyor. En az i5 işlemciniz olmalı ve tüm bu sektör ekran kartlarının satışı odağında birleştiği için, iyi bir ekran kartınız olmalı. Mesela NVIDIA Geforce GTX 970 model işinizi görür. RAM donanımı en az 12 GB olmalı. DirectX 12 yüklü olmalı ve 200 GB boş alan bulunmalı… Gerçeğe yakın bir oyun deneyimi istiyorsanız bu donanımlara sahip olmanız gerekiyor.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM