Ve Allah`tan bağışlanma dile. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (Nisa-106)

 • DOLAR
  6,0710
  %0,07
 • EURO
  6,5568
  %0,09
 • ALTIN
  312,65
  %-0,02
 • BIST
  7,8942
  %0,08
Hızlı Saç Büyütmenin Yolları

Hızlı Saç Büyütmenin Yolları

Bazı insanlar hızlı saç uzatma yollarının çok basit yolları olduğunu bilmezler. Saç büyütmenin hızlı yolları vardır. Bu yollar son derece pratik basit ve etkili yollardır. Birinci yol, saç derisinin sağlığına dikkat etmek. Onu bir verimli toprak olarak düşünün, bu topraklarda saçlarınız yeşerecek. O halde verimli olması için elinizden geleni yapmanız gerekir. Saç derisinde oksijenin iyice alınmasını sağlamak için ve kılcal damarların iyi beslenmesini sağlamak için günde 5 dakika saç derinize masaj yapın. Bu yöntem fazla sebum üretimini yok edecek, saç foliküllerinizi uyaracak ve saçların daha hızlı çıkmasını sağlayacaktır.

 

Bakım ve kürler saçları hızlı büyütür

 

Dahası ölü cilt hücrelerini ve kepekleri gidermek için de iyi bir yoldur. İkinci yöntem ise düzgün ve işe yarar bir kür bulmak. Saç bakım kürleri binlerce çeşit olmakla beraber en etkili hızlı saç çıkarıcı kürün ana malzemeleri şöyle sıralanabilir. Elinize, az miktarda zeytinyağı ile biraz tuz veya kahve karıştırarak, nemli saç derinize bu karışımla 5 dakika masaj yapın. Sonra da saçlarınızı iyice durulayın ve saçınızı her zamanki şampuanınızla yıkayın. Hızlı saç uzatma için diğer bir yöntem ise saç diplerinin düzenli olarak kesilmesidir. Eğer düzenli ve dikkatli bir şekilde saç uçlarını keserseniz, daha hızlı büyüdüğünü göreceksiniz. Saç kurutma makinesinin, saçlarda neden olduğu hasarı sınırlamak için saçınızı açık havada kurutmak daha doğal ve yararlıdır. Sık sık saç kurutma makinesi kullanmak saçları zayıflatır.

 

Saç uzatmayı hızlandırmak

 

Saç uzatmayı hızlandırma konusunda en etkili yağlardan da istifade edin. Saçta farklı yağları deneyebilirsiniz, örneğin zeytinyağı en iyi yağdır. Saç derisine kan akışını uyarmak ve besin maddelerini saçlara daha eşit olarak dağıtmak için yıkamadan önce ve sonra zeytinyağı ile saç diplerine masaj yapın. Yumurta sarısı ile balı karıştırarak, kremsi bir kıvam elde edin ve bu kürü haftada bir kez saç diplerinize yedirin. Sonra başınızın etrafına sıcak bir havlu sarın. 10 dakika bekletildikten sonra normal şampuanınızla saçınızı yıkayın. İyi bir olgun avokado meyvesini  bir yumurta sarısı ve zeytinyağı ile karıştırın. Saçınıza parlaklık ve esneklik kazandırmak için bu karışımı 15 dakika saç derisine masaj ile yedirin. Zeytinyağı ve yumurta sarısı ile  yapılmış bir maske, saç derisini temizler ve sebum üretimini düzenler.Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM