Ve Allah`tan bağışlanma dile. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (Nisa-106)

 • DOLAR
  6,0710
  %0,07
 • EURO
  6,5568
  %0,09
 • ALTIN
  312,65
  %-0,02
 • BIST
  7,8942
  %0,08
BB Krem Nedir?

BB Krem Nedir?

BB krem özellikle son birkaç senedir kadınlar için oldukça önemli kozmetik malzemeleri arasında yerini almış durumdadır. Bu krem için aslında cilde renk veren bir nemlendirici krem diyebiliriz. Krem içeriği yapısıyla cildi nemlendirirken aynı zamanda ciltte yer alan renk uyumsuzluğunu da ortadan kaldırarak cilt renk bütünlüğü sağlıyor. Bu kremi iyi bir markadan aldığınız takdirde cildinizde yer alan cilt sorunlarına büyük ölçüde hafifletmeniz mümkün oluyor.

Günümüzde genellikle yaz aylarında sıkça tercih edilen bir ürün olmaktadır. Bunun nedeni ise bu kremin fondötene oranla daha ince ve daha rahat kullanıma sahip olmasıdır. BB krem cilt bakım ürünleri arasında faydası en çok olan kozmetik ürünü olarak piyasada sunulmaktadır. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu ürünün bazı çeşitleri yaşlanma karşıtı krem özelliği de taşımaktadır. Bundan dolayı BB kremi olan ilgi gün geçtikçe büyük bir artış gösteriyor hatta CC gibi seri ürünleri üretilmeye başlanmış durumda.

 

BB Krem Nasıl Uygulanır?

 

Eğer BB krem kullanacaksanız öncelikle cildinizin tam anlamıyla temiz olduğundan emin olmamız gerekiyor. Yüzünüze cilt toniği de sürdükten sonra BB Krem için uygun bir durum elde edebilirsiniz.

BB kremi yüze uygularken dilerseniz parmağınız yardımıyla ya da küçük bir fırça yardımıyla bu kremi daha rahat bir şekilde sürebilirsiniz. Şunu da belirtmeliyiz ki eğer cildiniz de cilt lekesi, sivilce ve benzeri bir sorun bulunuyor ise BB krem ürünü ile birlikte kapatıcı ürünlerde tercih etmeniz bu sorununuzun tamamen kapanmasını sağlayabilir. BB krem ne kadar faydalı olursa olsun bir kozmetik ürünüdür bundan dolayı makyajınız ile işiniz bittikten sonra mutlaka makyaj temizleyicisi ile bu kremi temizlemeniz gerektiğini unutmayın.

 

Hangi BB Krem Bana Göre

 

BB Krem seçmeden önce cildinizi tanımanız gerekiyor. Bu konuyu daha da iyi bir şekilde açacak olursak kendinize ideal kremi seçmek için öncelikle cildinizin yağlı mı? yoksa kuru mu? olduğuna karar vermeniz gerekiyor.

Daha sonra canınızı sıkan cilt sorunlarını detaylı bir şekilde inceleyin örneğin, sivilceler veya mor göz altları bu sorunlara en iyi örneklerdir.

Bu gibi durumları belirledikten sonra piyasada yer alan pek çok BB krem markası inceleyerek sizler için ideal kremi bulabilirsiniz.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Eğer BB Krem alacaksanız öncelikle dikkat etmeniz gereken unsur cilt tipinizdir. Buna ek olarak cilt renginizi de mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM