Kapat

Youtube İçin Kullanılabilecek Video Kurgu Programları

Anasayfa
İnternet Youtube İçin Kullanılabilecek Video Kurgu Programları

Youtube kullanımının artmasıyla birlikte herkesin kendine özel bir Youtube kanalı olmaya başladı. Youtuberların kazandığı reklam gelirleri duyulduğunda herkesin bu mesleği yapası geliyor. Video paylaşımlarının artmasıyla birlikte bu oluşumlar yeni mesleklerin ortaya çıkmasına var olanların da tercih edilmesine neden oluyor. Drone pilotu, kurgucu gibi mesleklerin önünü açan Youtube videolarını kurgulamak, düzenlemek bazı programlar yardımı ile çocuk oyuncağı haline geldi.

İnternet hızımızın artması ve herşeyin çocuk oyuncağı haline gelmesiyle birlikte herkes video düzenleyebilir hale geldi. Ancak sizler bu işi daha profesyonel ve daha iyi yapmak istiyorsanız video kurgulamak konusunda iyi olan programları kullanmalısınız.

Adobe Premier Pro

Çoğu Youtuber tarafından da kullanılan, profesyonel video düzenleme programlarından biri olan Adobe Premier ile videolarınızı kurgulayabilirsiniz. Ücretsiz olarak deneme sürümünü indirerek bu programı deneyebilirsiniz. Bu programın aylık ücretlendirmesi ise 112 TL.

Adobe After Effects

Video düzenlenme, videolara efekt ekleme dendiğinde akla gelen ilk programlardan biri olan After Effect gelişmiş özellikleriyle birlikte Adobe ürünleri arasında en çok tercih edilenler arasında. Bu programıda tek olarak satın almak istediğinizde 112 TL ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Başlangıç İçin En Uygun Youtuber Kurgu Programı: Camtasia Studio

Yukarıda paylaştığımız programlara göre daha basit ve anlaşılır yapısı sayesinde Youtube’da içerik üretmeye başlayan kişiler için verilmiş nimet diyebiliriz. Adobe programlarına nazaran efekt konularında biraz daha geri planda kalsa da videoları birleştirme, kesme, logo ekleme, intro ekleme gibi başlangıç olarak ihtiyacınız olacak her konuda size yardımcı olabilecek bir programdır.

Pratik Kurgu Programı: Shotcut

Yaptığı işlevleri pratik bir şekilde yapmanıza olanak sağlayan Shotcut ile video kesme, düzenleme ve kurgulama işlerinizi yapabilirsiniz. Youtube için ürettiğiniz içerikleri kurgulama konusunda çok iyi değilseniz ve başlangıç olarak bir program arıyorsanız Camtasia’nın yanı sıra Shotcutte tercihiniz olabilir. İnternet üzerinden derslerini takip ederek kolayca öğrenebileceğiniz Shotcut programına Google üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!  Çocuk ve Sosyal Medya Tehlikesi

Bu yazımızda sizlerle 2 adet profesyonel, 2 adet ise başlangıç sevilerinde kullanabileceğiniz video kurgu programlarını derledik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir