Ve Allah`tan bağışlanma dile. Gerçekten Allah, bağışlayandır, esirgeyendir. (Nisa-106)

 • DOLAR
  6,0710
  %0,07
 • EURO
  6,5568
  %0,09
 • ALTIN
  312,65
  %-0,02
 • BIST
  7,8942
  %0,08
Tbt Nedir?

Tbt Nedir?

İnternetin popüler kavramı TBT nedir gelin biraz üstüne konuşalım.

 

Sosyal medya çılgınlığının sürekli olarak arttığı çağımızda yeni yeni kavramlara da şahit oluyoruz. Bu kavramlardan birisi olan tbt ile alakalı bir şeyleri paylaşmak istedim. Her gün gerek Instagram gerekse diğer sosyal ağlarda sürekli olarak fotoğraf paylaşıyor veya diğer arkadaşlarımızın,merak ettiğimiz kişilerin fotoğraflarını inceliyoruz. İnsanlar bazen Instagram gibi sosyal ağlarda popüler olmak adına paylaşımlarına # işareti koyarak popüler etiketleri girer ve bu etiketler sayesinde de aynı etiketi aratan insanların dikkatini çeker takipçi kazanırlar.

Gelelim #tbt etiketine. Açılımı Throwback Thursday olan bu etiketin kullanım amacı paylaşılan bir fotoğrafın geçmişteki bir anı olduğunu anlatmaktır. Elbette ki bunu yaparken birkaç günlük bir fotoğrafı kullanmak yerine daha eski şeyleri paylaşmak önemlidir. Örneğin bir küçüklük fotoğrafınız, 5-6 ay önceki bir fotoğrafınız,geçmişten bir anının,güzel günün fotoğrafı olabilir. Ayrıca bunu sürekli yapmamak gerekiyor zira bir yerden sonra takipçileriniz sıkılabilir.

Eğer bu etikette popüler olmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey eski bir güzel fotoğrafınızı paylaşmak.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM