Ya Rabbi, Receb ve Şabanı bizler için mübarek kıl ve bizi Ramazana eriştir. (Hadis-i Şerif)

 • DOLAR
  6,1413
  %0,45
 • EURO
  6,6822
  %0,67
 • ALTIN
  326,00
  %-0,06
 • BIST
  7,9860
  %1,02
İcralık Olanlara Kredi Verilir mi?

İcralık Olanlara Kredi Verilir mi?

İcralık olanlara borçlarını yapılandırmaları ve borçlarını ödemeleri durumunda, yeni kredi kartı alarak düzenli ve tutarı yüksek geri ödemeler yapmak suretiyle kredi notunu yükseltenlere, kredi verilir. Kredi notunun yüksek olması, icralık olanların borçlarını yapılandırıp tamamen ödemesi durumunda kredi vermemek için bir engel kalmaz.

İcralık durumda, kurum muhatap kişiye borcunu ödemesi için süre tanır bu süre 7 gündür. Eğer 7 gün içinde borç ödenmezse haciz işlemleri başlar. Bu durumdan kurtulmak için kişi, borçlarını yapılandırabilir. Borcu ödemek için kredi veren bankalar vardır. Bu bankalar da borç karşılığında, geri ödemeyi garantiye almak için mal varlıklarınıza ipotek koyabilir.

İcralık durumundan kurtulmak için, borçların daha makul ve uzun vadede yapılandırılması ile ilgili anlaşma, kurum avukatları ile görüşülerek yapılabilir. Kişi borcunu ödemek istediğinde, bu borcu ödemesi için kendisine kolaylıklar tanınabilir.

 

İcralık Olan Müşterilere Kredi Kartı Verilir mi?

 

İcralık olan müşterilere kredi kartı verilir ancak bunun bazı şartları vardır: Kredi notu en önemli kriterdir, bankalar bu nota önem verirler. Düzenli bir geliri olanlar da kredi kartı alabilirler. Müşteri geçmişte kredi kart borçlarını hiç aksatmadan ödemişse kendisine kredi de verilir yeni kredi kartları da verilir. Müşteri eğer bu kriterleri sağlarsa, bu kez aylık gelirinin 2 katı kadar limitli kredi kartı verilir. Aylık geliri 5.000 TL olan bir müşteri 10.000 TL limitli bir kredi kartı alabilir.

 

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

 

Kredi kartları belli bir süre çok kullanılır ve ödemeler de eksiksiz zamanında ödenirse, kredi notu yükselir.  Kişinin borçluluk oranı arttıkça kredi notu da bununla ters orantılı olarak düşer. Hiç borcu olmayan biri ile borçlu birinin kredi notları arasında fark vardır.

 

İcralık Müşterilere Hangi Bankalar Kredi Verir?

 

Deniz Bank kefil ve gelir belgesi isteyerek, icralık müşterilere borçlarını kapatmaları için kredi verir. Ancak düzenli bir gelir olması gerekir. Finans Bank da aynı prosedürü uygulayarak icralık müşterilerine kredi verir. Önemli olan sabit gelir, kefiller ve kredi puanının yüksek olmasıdır. Aktif Bank da taşınmaz mallara ipotek koyarak geri ödemeyi garanti altına almak ister. Bu şekilde kredi verir. Tüm bankalar, icralık olanlara kredi vermek için

 • Düzenli geliri olan kefiller
 • Yüksek kredi notu
 • Taşınmaz mallara sahip olma
 • Düzenli gelir şartı

Gibi kriterleri karşılayan müşterilere kredi verirler. Özetle icralık olduğunuzda bankaların kredileri size kapalı olmaz. Şartlar biraz daha ağır olabilir, faiz oranları biraz daha yüksek olabilir, kredi için istenen belgeler ve şartlar biraz daha zorlaştırılabilir ama kredi almak mümkündür. SSK’lı, memur emekli olanlar Ziraat Bankasından da kredi alabilirler. İcralık olmuşlarsa dahi düzenli gelirleri olduğu için banka bunlara kredi verir. Aynı şekilde Halk Bank da kredi borçları nedeniyle icralık olanlara kolaylık sağlar. Halk destek kredisi adı altında bir program uygular .Bu programda geri ödemeler 60 aya kadar yayılabilir.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM