Ya Rabbi, Receb ve Şabanı bizler için mübarek kıl ve bizi Ramazana eriştir. (Hadis-i Şerif)

 • DOLAR
  6,1413
  %0,45
 • EURO
  6,6822
  %0,67
 • ALTIN
  326,00
  %-0,06
 • BIST
  7,9860
  %1,02
Devlet Destekli Krediler Nasıl Alınır?

Devlet Destekli Krediler Nasıl Alınır?

Devlet Destekleme Kredisi Veren Kamu Kuruluşları

 

Devlet üretimi arttırmak, verimliliği sağlamak için girişimcilere birçok kredi destek paketi hazırlar. Tarım ve hayvancılık yapan kesimler için büyük destek paketleri hazırlandı. Artan masraflardan dolayı beli bükülen çiftçiler ve hayvancılıkla uğraşan kişiler devlet tarafından verilen bu destek paketleri ile nefes almaya başladı. Devlet destekli yatırımlar tarımsal, hayvansal ve ticari alan olmak üzere 3 başlıkta verilir. Ticaretle uğraşıyor borcunu düzenli olarak ödeyen dürüst bir vatandaşsanız ticari kredi paketlerini alabilirsiniz. Hayvancılık ve tarımla uğraşıyorsanız tarım ve hayvancılığı kalkındırmak için size uygun olan kredi paketlerine müracaat edebilirsiniz.

 

Devlet Destekli Krediyi Alma Şartları Nelerdir?

 

Devlet destekli kredi çekebilmeniz için herhangi bir vergi borcunuzun olmaması gerekir. Sicili bozuk olan, vergi borcu olanlar bu kredi paketlerinden faydalanamaz.  Ticaretle uğraşan kişiler mutlaka çalıştığı mesleğin meslek odasına kayıt olmalıdır. Bankaların belirlediği kredi notunuzda bu krediyi alıp almayacağınız konusunda etkilidir. Sicil notu bozuk olan ve düzenli ödeme yapmayan kişiler bu krediyi kullanamaz. Daha önce teşvik almış kişiler 2.kez başvuru yapamaz.  Sigorta ve bağ kur borcu olan kişiler bu destekten faydalanamaz.  Yasa dışı bir örgüte mensup kişiler de bu destekten yararlanamaz. Bu desteği almak için mutlaka 18 yaşından büyük olmanız gerekir.

 

Destekleme İçin Hangi Kuruma Başvurmalıyız?

 

Devlet destekli krediyi almak için KOSGEB, TKDK ve Yarım Kredi Kooperatifi kurumlarına başvuru yapmanız gerekir.  KOSGEB ticari alanda faaliyet gösterenler için hizmet verir. KOSGEB Küçük ölçekli işletmeleri kalkındırma için kurulmuştur. TKDK ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarım ve hayvancılığı kalkındırmak için hizmet verir.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM