Ya Rabbi, Receb ve Şabanı bizler için mübarek kıl ve bizi Ramazana eriştir. (Hadis-i Şerif)

 • DOLAR
  6,1413
  %0,45
 • EURO
  6,6822
  %0,67
 • ALTIN
  326,00
  %-0,06
 • BIST
  7,9860
  %1,02
Ali Eren Demirezen Kimdir?

Ali Eren Demirezen Kimdir?

Ali Eren Demirezen, 2 Nisan 1990 tarihinde Samsun‘da doğdu. Memur olan babasının tayini nedeniyle 2005 yılında gittiği Ağrı’da 15 yaşında boks yapmaya başladı. Daha sonra babasının tayini Balıkesir’e çıkınca orada boks yapma imkanı bulamayınca Judoya başladı, 3 sene yaptı ve dalda Türkiye ikincisi olmuştur.

Ağrı’da iken kendisine boksu öğreten antrenörünün Balıkesir‘e tayini çıkması sonrasında 2011 yılında tekrar onun sayesinde Balıkesir’de boksa başlamıştır. Bu buluşmayla beraber 4-5 sene içine 4 kere Türkiye şampiyonu olmuştur, uluslararası 10 özel turnuvada şampiyonlukları, ikincilikleri vardır. Akdeniz Oyunları ikincisi olmuştur.

Ali Eren Demirezen, antrenörü Resul Çiftçi ile yeniden bir araya gelmesinin ardından sergilediği performansla Fenerbahçe‘ye transfer olmuştur. Antrenmanlarına Balıkesir‘de devam etmektedir.

190 cm. boyunda ve 91 kg. olan Demirezen, Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde süper ağır sıklette boks sporcusudur. Bu arada Balıkesir Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünü’de tamamlamıştır.

Samsun‘daki Avrupa elemelerinde üçüncü olarak da olimpiyat kotası aldı. Demirezen, 5 Ağustos 2016’da Brezilya‘nın Rio de Janeiro kentinde başlayan 31. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda +91 kiloda ringde Türkiye’yi temsil etmiştir. Ali Eren Demirezen ikinci turunda Hırvat Filip Hrgovic’e yenilerek elenmiştir.

23 Ekim 2016 tarihinde Almanya‘da yapılan boks maçında ise, Ali Eren Demirezen, maçın ilk raundunda rakibine karşı büyük üstünlük kurdu. Raunt arasında köşesine giden Kowoll birden eldivenlerini çıkarmaya başlayarak, “Hayatı tehlikem var.” diyerek müsabakayı bırakmıştır. Seyircilerin şaşkın bakışları arasında maçı terk eden Kowoll hükmen yenik sayılmıştır.

23 Aralık 2017 yılında İstanbul Ataşehir’de bulunan Silence Hotel’de gerçekleştirilen RMO Boxingeventinde İngiliz boksör Michael Sprott ile karşı karşıya geldi. Siyahi boksörü 5. rauntta Ali Eren nakavt ile yendi. Demirezen bu galibiyeti ile 7. maçında 7. galibiyetini elde etmiş oldu.

Ali Eren Demirezen, 29 Eylül 2018 yılında Polonyalı rakibi Sergiej Werwejko’yu sekizinci rauntta nakavt ederek ikinci kez üst üste Avrupa şampiyonu olmuştur.

Boksun dışında çok sosyal hayatı içinde de spor ile ilgilenen Ali Eren Demirezen at biniciliği ve dalış sporları ilede ilgilenmektedir. Sporcumuz ve kardeşimize bilgizede.com ekibi olarak başarılar diliyoruz.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM